USUSRET VALENTINOVU

Autor: Vedrana Vlahović, 14. 2. 2017.

Ususret Valentinovu ili Danu sv. Valentina koji se obilježava 14. veljače, da ga ne slavimo samo jedan dan mi smo odlučili cijeli tjedan slaviti ljubav.

Učenici petih razreda su na satu Hrvatskog jezika čitali i obrađivali ljubavne lirske pjesme kao što su Tito Bilopavlović, Zvonimir Golob i Jure Kaštelan te ulomke ljubavne tematike. Naučili su i priču o rimskom svećeniku Valentinu koji je 469. postao svetac zaštitnik zaljubljenih. Učenici su pisali o prvim ili školskim ljubavima, stvarali autorske stihove te pronalazili citate o ljubavi. Svojim radovima sudjelovali su u ukrašavanju škole. Učenici šestih razreda su na satu Hrvatskog jezika dobili u zadatak pročitati lektiru koju će prezentirati upravo na samo Valentinovo a lektira je Šime Storić / Poljubit ću je uskoro, možda. Cijeli tjedan smo slavili ljubavi. VI.b razred je dobio u zadatak napisati autorsku ljubavnu pjesmu a izabrane pjesme su izložene na školskom panou, dok je VI.a razred sudjelovao u radionici koja je organizirana za vrijeme sata razrednika a na radionici smo rezali, lijepili, crtali sve je bilo crveno, šareno i zaljubljeno. Sve naše aktivnosti s radionice povodom Dana zaljubljenih zabilježili su i članovi naše web-grupe koji su sve snimili i fotografirali. Učenici 7.b razreda imali su za zadatak sakupiti što više ljubavnih citata poznatih pjesnika te ih uokviriti u srca od kolaž papira. Učenici osmih razreda su na satu Hrvatskog jezika obradili nastavne cjeline kao što su Antun Gustav Matoš / Utjeha kose koju su trebali interpretativno pročitati te krasnosloviti, Stjepan Tomaš / Priča o ljubavi a preko sata smo pogledali i film Roberta Benignia / Život je lijep. Želimo vam sretno i zaljubljeno Valentinovo. Volite se.

Nastavnice; Tea Fabris Matulić, Daria Gospodnetić i Tea Della Croce