DAN OTVORENIH VRATA

Autor: Tanja Martinić, 9. 5. 2017.

Prošli petak, 05. svibnja 2017. u našoj školi obilježen je Dan otvorenih vrata. Ovogodišnja tema Dana otvorenih vrata bila je prezentacija projekta "Mi jedemo odgovorno" koji se bavi zdravom i odgovornom prehranom, a naša škola počela ga je provoditi od ove školske godine. Svečanost smo otvorili nastupom školskog benda "Ni nas voja". Nakon pozdravne riječi učenici su odigrali kratki igrokaz "Sveznalica".

Na ovogodišnjem Danu otvorenih vrata prezentirane su mnogobrojne aktivnosti koje su se odvijale u učionicama. Prezentiralo se samoniklo i ljekovito bračko bilje te njihova upotreba u svakodnevnom životu i prehrani. Provodile su se radionice: pripreme voćnih salata i prirodnih sokova, priprema smoothyja, pravljenje i pečenje kruha, priprema fritaje sa šparogama i ljekovitih čajeva, izrada šumećih kuglica i kupka od mediteranskog bilja, pečenje srdela... U učionici smo prezentirali i naše bilješke i radove koje smo tijekom godine izrađivali na radionicama vezanim za projekt kao i izložbu maketa seoskog gospodarstva.

Svi učenici i učitelji sudjelovali su u pripremi i izvođenju ovog svečanog dana, a ovim putem  se zahvaljujemo i svim roditeljima i lokalnoj zajednici koji su uveličali svečanost i prepoznali naš trud i rad!

Djelatnici OŠ Supetar