VAŽNA OBAVIJEST ZA UČENIKE, RODITELJE I UČITELJE

Autor: Tanja Martinić, 15. 3. 2020.

Vlada je  donijela odluku da neće biti nastave u školama, na visokim učilištima, a niti vrtići neće raditi u redovitom opsegu (Odluka Vlade: https://vlada.gov.hr/sjednice/212-telefonska-sjednica-vlade-republike-hrvatske/28985).

Cilj je da do srijede uspostavimo funkcionalan sustav učenja na daljinu za sve učenike.

Međutim, svi učenici će već od ponedjeljka pratiti nastavu putem HRT 3 (razredna nastava) i Sportske TV (svi ostali učenici).

Učenici trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama, ali ne treba inzistirati da to rade u realnom vremenu (sinkrono), nego tijekom dana jer možda imaju teškoća pristupiti internetu ili dijele uređaj s braćom i sestrama. Dakle, bilo kada u tijeku dana je prihvatljivo da učenici odrade svoje obveze.

Tijekom nadolazeća dva tjedna nema ocjenjivanja (vrednovanja ishoda učenja).

Upozorite učenike na primjerene oblike ponašanja u virtualnom okruženju, što znači da vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionici, a učenici za neprimjerene oblike mogu snositi posljedice.

Svi dani od ponedjeljka se računaju kao nastavni dani i upisuju se u e-Dnevnik.

Sustavi lokalno, ali niti globalno nisu dimenzionirani za ovakvo opterećenje pa rade usporeno i ponekad sa zastojima. Molimo za strpljenje i razumijevanje.

Stoga će sva komunikacija, ako dođe do pucanja sustava ići mailovima, kako MZO-a s ravnateljima, tako i ravnatelja s nastavnicima i razrednika s učenicima.

PONAVLJAMO OKO NASTAVE, ROKOVA I PRIPREME

U ponedjeljak će svi učenici OŠ imati mogućnost pratiti nastavu na televiziji.

Razredna nastava na HRT 3 Škola na Trećem

Raspored prikazivanja Škole na Trećem HRT 3

razred

termin

8 – 10 h

10 – 12.30 h

13 – 16 h

16 – 19 h

Viši razredi osnovne na Sportskoj televiziji

Raspored prikazivanja Sportska televizija (SPTV)

razred

termin

Predmeti

8 – 9.30 h

MAT, HRV, PRI, ENG, NJEM

9.30. – 10.45. h

POV, MAT, PRI, ENG, NJEM

10.45 – 11.50 h

MAT, HRV, BIO, GEO

11.50 – 12.45 h

HRV, MAT, BIO, ENG, NJEM

Raspored održavanja nastave za naredne dane objavljivat ćemo na web stranici škole.

DETALJNE UPUTE ZA IZVOĐENJE

1.-4. razred OŠ

Učenici koji su u školi

UČENICI

Pratiti Školu na Trećem od ponedjeljka.

U školi se neće odvijati nastava, a Školu na Trećem će pratiti u školi ako je njihov termin dok su u školi na rasporedu, inače od kuće.

• UČITELJI
  • Obavijestiti roditelje ranije (nedjelja) kada je termin prikazivanja za njihov razred.

Od srijede roditeljima slati materijale za vježbanje.

Ako je termin za prikazivanje Škole na Trećem tijekom boravka u školi osigurati da djeca gledaju, inače aktivnosti kao u produženom boravku.

• RODITELJI

Samo roditelji koji nemaju mogućnost ostaviti dijete pod nadzorom doma, ostavljaju dijete u školi (slično kao kod štrajka).

5. do 8. razred

• UČENICI

U ponedjeljak gledaju nastavu na Sportskoj televiziji i testiraju virtualni razred s razrednikom.

U utorak gledaju nastavu na SPTV i testiraju virtualni razred s razrednikom i predmetnim nastavnicima, idu u virtualni razredi slijede upute razrednika i predmetnih nastavnika.

• RAZREDNICI

U ponedjeljak razrednici testiraju virtualnu učionicu s učenicima, u utorak i predmetni nastavnici.

Od srijede razrednici daju u virtualnim razredima učenicima raspored i obavijesti, predmetni nastavnici daju aktivnosti i zadatke.

• RODITELJI

Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu, svoj izostanak treba opravdati razredniku.

S ciljem zaštite zdravlja djece, od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine obustavljaju se sve aktivnosti vezane uz upis djece u I. razred osnovne škole.

Sve važne informacije imat ćete na mrežnoj  stranici Škole.

Neće biti lako, i nikome u svijetu nije, ali uspjet ćemo ako svatko radi svoj posao odgovorno i                najbolje što može, ali i ako ima jasnu viziju da „nije otok“ i da o njemu ovise drugi ljudi.

Ravnateljica:

Dubravka Menjak