OBAVIJEST RODITELJIMA PREDŠKOLACA

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 8. 2. 2016.

Prijava školskih obveznika vršit će se elektronskim putem na obrascu PRIJAVA za predupis  u vremenu od 8. do 19. veljače 2016. na www.udu-sdz.hr.

Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole objavljenim na web stranici Ureda državne uprave SDŽ i web stranicama osnovnih škola u SDŽ .

Pročitajte više..

INFORMATIVNI OBRAZAC O

Upisu djece u prvi razred osnovne škole na području Splitsko-dalmatinske županije za školsku godinu 2016./2017.

provest će se prema Planu upisa Ureda državne uprave u SDŽ, Služba za društvene djelatnosti, Odjel za prosvjetu, kulturu, informiranje, sport i tehničku kulturu, sukladno odredbama članka 16. i 17. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN broj 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 94/13 i 152/14) te članka 5. Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava (NN broj 67/14) u suradnji sa osnivačima osnovnih škola (Grad Split, Grad Makarska, Splitsko-dalmatinska županija) i osnovnim školama u SDŽ (Popis osnovnih škola u SDŽ s upisnim područjima).

Školski obveznici su:

- djeca rođena od 1. travnja 2009. do 31. ožujka 2010.,
- djeca rođena od 1. travnja 2010. godine do 31. prosinca 2010. za koju roditelji, odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole,(- djeca koja do 31. ožujka 2016. godine nemaju navršenih šest godina života, ali  koja  do  31. prosinca 2016. godine navršavaju šest godina života ako to, na zahtjev roditelja ili skrbnika  i na prijedlog stručnog povjerenstva, odobri Ured državne uprave.)

- djeca kojima je za šk.god. 2015./2016. rješenjem Ureda, odgođen upis u prvi razred osnovne škole,

- djeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole

Učenik se prijavljuje za upis u školu prema prebivalištu odnosno upisnom području škole (matična škola), gdje se obavlja provjera spremnosti djeteta za upis (testiranje i liječnički pregled) sukladno dogovoru s roditeljem.

Ako se dijete želi iz opravdanog razloga upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području (cjelodnevni boravak ili neki drugi razlog) u postupku prijave, prijavljuje obje škole s naznakom željene škole i razloga. Provjeru spremnosti obavlja u matičnoj školi, nakon čega se javlja željenoj školi radi dogovora.

Nakon obavljene prijave djeteta Uredu, roditelj odnosno staratelj čije dijete ne pohađa vrtić obavezno se treba javiti školi kod pedagoginje u vremenu od 7. do 14. ožujka 2016. god. radi dogovora o terminu testiranja djeteta, a do 14.ožujka će vrtić biti obaviješten o terminima testiranja.

Prilikom testiranja u školi od strane pedagoginje roditelj treba ponijeti sljedeću dokumentaciju: OIB djeteta , kopija domovnice i rodnog lista (vrijede bez obzira na datum izdavanja), a u slučaju da roditelj iste nema, škola će ih pribaviti elektronskim putem.

Za prijevremeni upis roditelj odnosno staratelj osim prijave on line podnosi i zahtjev Uredu državne uprave Ispostava Supetar ( kod gospo. Poklepovića) na  obrascu 6.

Mišljenje stručnog tima predškolske ustanove dostavlja osnovnoj školi prilikom dogovora o testiranju.

Za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred (djeca s težim oštećenjem zdravlja), roditelj odnosno staratelj podnosi zahtjev Uredu državne uprave Ispostava Supetar ( kod gospo. Poklepovića) na  obrascu 6 uz zahtjev prilaže i medicinsku dokumentaciju.

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u prvi razred osnovne škole provodi se u osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema upisnom području odn. u dječjem vrtiću koje dijete pohađa u razdoblju od 31. ožujka do 15. lipnja 2016. o čemu će pravovremeno roditelji biti obaviješteni putem obavijesti u dječjem vrtiću.

Ako se dijete upisuje u osnovnu školu kojoj ne pripada prema upisnom području, osnovna škola koju će dijete pohađati pisanim putem će zatražiti od osnovne škole kojoj dijete pripada prema upisnom području mišljenje o psihofizičkoj spremnosti djeteta za upis u prvi razred osnovne škole.

Za sve nejasnoće, upite i pomoć kod e-upisa možete se obratiti pedagoginji na telefonski broj 757-137 ( pon,uto,srij,petak 8,00-14,00 i četvrtak od 13,30-19,30).

POSEBNA NAPOMENA:

PŠ Nerežišća imaju produženi boravak