« Listopad 2018 »

ŠKOLA - slideshow

Supetar                                Nerežišća                              Sutivan

Osnovna Škola Supetar nalazi se na sjevernoj strani otoka Brača te odgojem i obrazovanjem obuhvaća sve polaznike područja: Grad Supetar s mjesnom zajednicom Mirca; Općine Nerežišća s mjesnim zajednicama Donji Humac i Dračevica te Općinu Sutivan.

U matičnoj školi u Supetru organizirana je razredna i predmetna nastava. Obuhvaćeni su učenici od I. – VIII. razreda s području Supetra i Miraca, te učenici od V. – VIII. razreda s područja Sutivana, Nerežišća, Donjeg Humca i Dračevice. Osim matične, OŠ Supetar pripadaju i područni razredni odjeli u Sutivanu i Nerežišćima u kojima  se izvodi nastava za učenike od I. – IV. razreda. Učenici razredne nastave iz Miraca putuju u matičnu školu u Supetar, a učenici iz Donjeg Humca i Dračevice u područnu školu u Nerežišćima.

Unatoč svim tehničkim poteškoćama i nedostatku adekvatnijeg prostora za rad, odgojno-obrazovni proces se odvija kvalitetno i s entuzijazmom, kako nastavnika tako i samih učenika. Ove školske godine školu pohađa o 411 učenika raspoređenih u 25 razrednih odjela. U matičnoj školi u Supetru ukupno je 345 učenika, od toga 148 razredne, a 192 učenika predmetne nastave. Područne škole Sutivan i Nerežišća ovu školsku godinu održavaju nastavu u čistim i kombiniranim razrednim odjelima. U PŠ Nerežišća su 2 čista odjela i jedan kombinirani razredni odjel s ukupno 28 učenika, a po u Sutivanu su formirana sva četiri čista odjela koji će raditi u dvije smjene i upisano je 38 učenika. U razrednoj nastavi radi 17, a u predmetnoj 28 učitelja. U PŠ Nerežišća organiziran je produženi boravak, a prošle školske godine u našoj školi je formirano posebno razredno odjeljenje koje pohađa 5 učenika (dva su učenika drugog razreda, jedan je učenik četvrtog razreda te po jedan učenik u šestog i sedmog razreda).