vijesti

PRAVO NA PRISTUP INFORMACIJAMA - Nova Odluka o imenovanju službenika za informiranje

Autor: Nela Šostera, 12. 5. 2022. 09:38

Pravo na pristup informacijama i ponovnu uporabu informacija

Imenovana službenica za informiranje Osnove škole Supetar je Nela Šostera, tajnica Škole.

Odluka o imenovanju službenice za informiranje

Pravo na informacije ostvaruje se podnošenjem zahtjeva za pristup informacijama. Zahtjev za pristup informacijama može se podnijeti:

• pisanim putem, uz naznaku „Zahtjev za pristup informacijama“ na adresu: Osnovna škola Supetar, Porat 25, 21400 Supetar
  • elektroničkom poštom, s naslovom elektroničke pošte „Zahtjev za pristup informacijama“, na e-adresu os-supetar@os-supetar.skole.hr
  • telefaksom, uz naznaku „Zahtjev za pristup informacijama“, na broj:075/801-838
  • osobnim donošenjem u tajništvo Škole na adresi Porat 25, 21400 Supetar

Prilikom podnošenja zahtjeva nije potrebno platiti upravnu niti sudsku pristojbu.

Za podnošenje zathjeva potrebno je ispuniti Obrazac zahtjeva za pristup informacijama. U slučaju da se obrazac ne koristi, potrebno je naznačiti kako je riječ o zahtjevu za pristup informacijama.

Zahtjev za pristup informacijama, da bi bio valjan, treba sadržavati:

• naziv i sjedište tijela javne vlasti kojem se zahtjev podnosi
  • traženu informaciju
  • ime, prezime i adresu fizičke osobe koja podnosi zahtjev
  • tvrtku i njezino sjedište, odnosno naziv pravne osobe koja podnosi zahtjev.

Ako podnositelj zahtjeva smatra da informacija pružena na temelju zahtjeva nije točna ili potpuna, može zahtijevati njezin ispravak, odnosno dopunu u roku od 15 dana od dana dobivanja informacije. Zahtjev za dopunu ili ispravak inforamacije podnoi se na isti način kao i zahtjev za pristup informacijama, a potrebno je ispuniti Obrazac zahtjeva za dopunu ili ispravak informacije.

Svaka fizička i pravna osoba ima pravo na ponovnu uporabu informacija, u komercijalnu ili nekomercijalnu svrhu različitu od izvorne svrhe za koju su inofrmacije nastale, u skladu s odredbama Zakona. Zahtjev za ponovnu uporabu informacija podnosi se na isti način kao i zahtjvev za pristup informacijama, a potrebno je ispuniti Obrazac zahtjeva za ponovnu uporabu informacija.

Više o pravu na pristup informacijama:

• Zakon na pristup informacijama

( Narodne novine broj 25/13,85/15)​

• Kriterij za određivanje visine naknade stvarnih materijalnih torškova i troškova dostve informacija

​            ("Narodne novne" br. 12/14, 15/14 i 141/22)

Godišnje izvješće o provedbi ZPPI za 2017.godinu

Godišnje izvješće o provedbi ZPPI za 2018.godinu