ZDRAVA MARENDA

Autor: Vedrana Vlahović, 26. 10. 2016.

Učenici šestih razreda (VI.a, VI.b, VI. c) priključili su se projektu MI JEDEMO ODGOVORNO  tako što su u organizaciji svojih razrednika odradili radionicu pod nazivom ZDRAVA MARENDA. Radionice su organizirane u svakom razredu posebno 20. i 21. listopada. Za pripremu zdrave marende učenici su koristili integralni kruh, biljne, riblje i sirne namaze koje su napravili sa svojim roditeljima ili kupili gotove organske proizvode. Konzumirali su i sezonsko voće (mandarine, šipke, jabuke, bajame i orahe) te uvidjeli kolika je važnost tih namirnica po njihovo zdravlje.

Učenici su poslušali prezentaciju koju su  im pripremili njihovi razrednici a po završetku prezentacije sudjelovali su u panel raspravi kojom smo do kraja osvijestili povezanost krčenja amazonske prašume s proizvodnjom mesa (marendom koju inače jedu: topli sendvič-salama, peciva sa salamom i sl.), kao i važnost konzumiranja sezonskog voća te njihovim benefitima po zdravlje. Učenici su također osvijestili da svaki pojedinac može svojom odgovornom prehranom doprinijeti očuvanju našeg planeta i njegovih resursa. Ovim putem zahvaljujemo se svim učenicima te njihovim vrijednim roditeljima koji su pipremili namirnice za zdravu marendu i donijeli ih u školu. Nadamo se da Zdrava marenda neće biti samo jednokratni projekt već stil života za sve naše učenike. Kako je sve izgledalo pogledajte u videu koji smo za vas pripremili.

Razrednici šestih razreda: Bruno Lozina, Silvana Mirić i Tea Della Croce