« Svibanj 2021 »

Kurikulum zdravstvenog odgoja

Kurikulum zdravstvenoga odgoja  provodit će se kroz sadržaje integrirane u nastavne programe predmeta, sate razrednika, školske projekte i druge školske aktivnosti.

Stručno usavršavanje učitelja, nastavnika i stručnih suradnika vezano za sadržaje i teme  zdravstvenoga odgoja provodit će Agencija za odgoj i obrazovanje.

Agencija za odgoj i obrazovanje je na internetskim stranicama posvećenima Zdravstvenom odgoju objavila radne materijale i radionice pripremljene za provođenje Kurikuluma zdravstvenog odgoja na satu razrednika.

Materijali i radionice podijeljeni su u četiri kategorije prema modulima Živjeti zdravo, Prevencija ovisnosti, Prevencija nasilničkog ponašanja i Spolna/rodna ravnopravnost i odgovorno spolno ponašanje. Iz Agencije podsjećaju, sadržaje i teme zdravstvenog odgoja razrednici će realizirati kada procijene da to mogu izvesti, sami ili u suradnji sa stručnim suradnicima škole i liječnicima školske medicine. Kurikulumom nije zadano kada će sadržaji u tijeku školske godine biti izvođeni.

1. Živjeti zdravo
  2. Prevencija ovisnosti
  3. Prevencija nasilničkog ponašanja
  4. Spolno/rodna ravnopravnost i odgovorno seksualno ponašanje.

Sve novosti vezane za Zdravstveni odgoj u školama možete pratiti na internetskim stranicama Agencije za odgoj i obrazovanje.

Korisni linkovi:

Europski priručnik za prevenciju pušenja, alkohola i droga

Prezentacija – Nasilje u sportu i predškolska djeca

Prezentacija Odgoj u prevenciji i temeljne pretpostavke za dobru školsku prevenciju ovisnosti

Knjiga Sport i nasilje u Europi

Školski programi prevencije ovisnosti

Brošura-Ukidanje tjelesnog kažnjavanja djece

NOVO  ožujak  2013  .Radni materijali i radionice za provođenje Kurikuluma zdravstvenog odgoja na satu razrednika

Pokrenuta internetska stranica Zdravstveniodgoj.hr
Organizacije civilnog društva okupljene u Platformu 112 pokrenule su internetsku stranicu www.zdravstveniodgoj.hr s ciljem informiranja nastavnika, roditelja i mladih o Kurikulumu Zdravstvenog odgoja u školama.