VELIKO POČETNO SLOVO

Autor: Ines Damjanović, 12. 2. 2020. 07:18

Učenje uz igru, a posebno preko kompjutera je zabavnije nego rješavati listiće. Evo nekoliko linkova za igru i vježbu.

SPLITSKO-DALMATINSKA ŽUPANIJA

Autor: Ines Damjanović, 16. 1. 2020. 23:39

Splitsko-dalmatinska županija je upravno-teritorijalna jedinica u srednjoj Dalmaciji sa sjedištem u Splitu. Prostorno je najveća hrvatska županija. Ponovimo uz igru.

POSJET GRADONAČELNICI

Autor: Ines Damjanović, 13. 1. 2020. 13:01

U petak, 10. siječnja učenici trećih razreda OŠ Supetar posjetili su gradonačelnicu Ivanu Marković. Gradonačelnica ih je primila u vijećnici. Postavljali su joj razna pitanja na koja je ona strpljivo odgovarala. Učenike je počastila bombonima i sokovima, a učenici su joj darovali svoje radove.

SVETI NIKOLA U NAŠEM RAZREDU

Autor: Ines Damjanović, 8. 12. 2019. 19:46

I ove godine DM organizira davanje poklona za djecu za sv. Nikolu. Djeca trebaju nacrtati crteže i dobiju poklone. Mi smo nacrtali naše čizmice i veselimo se poklonima iz DM-a.

KRUGOVI PRIJATELJSTVA

Autor: Ines Damjanović, 8. 12. 2019. 19:41

U petak, 6. 12. smo imali radionicu Krugovi prijateljstva s našim defektologom Marijom Lončarić.

VUKOVAR

Autor: Ines Damjanović, 2. 12. 2019. 15:53

18. studenog je dan kada se sjećamo žrtava koje su poginule u Domovinskom ratu. Zapalili smo svijeće i oblikovali naziv VUKOVAR.

KNJIŽNICA - KORIŠTENJE ENCIKLOPEDIJE

Autor: Ines Damjanović, 2. 12. 2019. 14:15

22. listopada otišli smo u mjesnu knjižnicu gdje nas je ravnateljica knjižnice, naša teta Gita upoznala s različitim vrstama enciklopedija i rječnika. Koristeći enciklopedije istraživali smo uglavnom o svemiru i svoja saznanja prezentirali nakon rada u skupinama.

NAŠI OLIMPIJCI

Autor: Ines Damjanović, 6. 12. 2019. 07:22

5. međunarodna dječja olimpijada održala se 16. listopada u Bolu. Ivan I luka su osvojili više medalja u različitim disciplinama. Čestitamo!

DANI KRUHA 2019.

Autor: Ines Damjanović, 2. 12. 2019. 15:47

I ove godine smo organizirali prodajnu izložbu kruha, peciva i kolača koje su napravile vrijedne ruke naših majki i baka uz pomoć djece. Učenici su se maksimalno angažirali da prodaju svoje proizvode. Pokazali su se kao pravi poduzetnici.

PIPI U GOSTIMA

Autor: Ines Damjanović, 2. 12. 2019. 15:31

Nakon čitanja odlomka Pipi u gostima, rješavali smo osmosmjerku i slagali pobrkane rečenice koje nam je pripremila knjižničarka Marijana.

EUROPSKI ŠKOLSKI SPORTSKI DAN

Autor: Ines Damjanović, 2. 12. 2019. 13:15

U sklopu Europskog tjedna sporta obilježava se i Školski dan 28. rujna. I ove godine inicijativi se odazvala OŠ Supetar.

Školski dan kao još jedan od Fokus dana Europskog tjedna sporta obilježio se kroz razne športske, rekreacijske i zabavne aktivnosti u školskoj sportskoj dvorani i na placu predstavljanjem sportskih udruga koje djeluju na području Supetra. Djeca su uživala upoznavajući športove i družeći se, a s ciljem da nakon športskog dana u školama postanu aktivni kroz redovite treninge tijekom čitave godine.

Kutak za učenike

PODSJETNIK ZA UČENIKE

< Nemoj, bez razloga izostajati s nastave. Svako tvoje izostajanje mora, argumentirano, opravdati roditelj (najbolje potvrdom liječnika).

< Za vrijeme boravka u školi dužan si se pridržavati pravila o kućnom redu (upoznati ste s njima na satu razrednika!).

< Ukoliko opravdano kasniš na nastavu, mirno uđi u učionicu, ispričaj se učitelju, sjedni na svoje mjesto i pažljivo sudjeluj u daljnjem tijeku sata.

< Za vrijeme nastave ne traži od učitelja izlazak iz učionice (WC i sl.). Za to su predviđeni odmori između satova.

< Na svakom satu slušaj pažljivo i kada učitelj tumači novo gradivo i kada ispituje jer tako možeš puno naučiti. Svojim pričanjem nemoj ometati učitelja i ostale učenike u radu.

< Ako imaš nešto pitati ili izreći primjedbu traži dozvolu od učitelja dizanjem ruke. Nemoj upadati u riječ učitelju ni drugim učenicima dok nešto govore.

< Nemoj ustajati i šetati razredom za vrijeme sata jer time narušavaš red i rad.

< Za vrijeme sata nije dopušteno jesti niti žvakati žvake. Za to je predviđen veliki odmor. Ako nisi završio jesti marendu, spremi je i nastavi po završetku sata.

< Mobitel si dužan isključiti za vrijeme trajanja nastave.

< Škola je kulturna i javna ustanova u kojoj si se dužan pristojno ponašati i primjereno odijevati.

< Pripazi na svoje ponašanje i ponašanje drugih učenika za vrijeme odmora i nakon nastave kako bi spriječili svako nasilje u našoj školi.

< Sam upravljaš svojim ponašanjem.