Majčin dan

Autor: Ivana Martinović, 10. 5. 2020. 09:37

Majčin dan je blagdan u čast majki i majčinstva koji se u većini zemalja, pa i Hrvatskoj, obilježava svake godine druge nedjelje u svibnju. Toga dana se majke i bake uglavnom darivaju cvijećem, čestitkama i malim poklonima koje su izradila njihova djeca i unuci.

Učenici prvih razreda su izradili čestitke i opisali zašto je njihova mama superjunak, a učenici 3.b razreda su naslikali vesele neobične cvjetove za svoje mame. Kliknite na sliku i pogledajte video!

Drage mame i sve koje se to spremate postati, od srca Vam želimo:

RIBA, PAPIR PLASTIKA

Autor: Ines Damjanović, 13. 1. 2020. 13:13

RIBICA

Jedna riba mala
plivati je stala.
Plivala je cijeli dan
skočila iz mora van.

Hajde ribo mala ti
idi dalje plivati,
a u ljeto ja ću doći,
plivat ćemo
sve do noći.

izvor: http://www.pjesmicezadjecu.com/ljetne-pjesmice/ribice-brojalice.html#ixzz6AucJCaNW

RAZGLEDNICA MOGA ZAVIČAJA 2

Autor: Ines Damjanović, 6. 12. 2019. 07:48

Ove godine smo se uključili u projekt Razglednica moga zavičaja. Nakon fotografiranja znamenitosti Supetra, nastale su naše digitalne razglednice. Kako izraditi digitalnu razglednicu podučili su nas Kalistini roditelji, Mirela i Daniel.

RAZGLEDNICA MOGA ZAVIČAJA 1

Autor: Ines Damjanović, 6. 12. 2019. 07:39

HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN

Autor: Ines Damjanović, 2. 12. 2019. 15:59

Hrvatski olimpijski dan poznat pod skraćenim nazivom HOD, posvećen datumu utemeljenja HOO-a, 10. rujna, danas je opće prihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Programom se jednako potiču pojedinci i skupine, sportske zajednice i udruge, škole i učilišta, vrtići, jedinice lokalne i područne samouprave, društva sportske rekreacije i drugi. Vanjska poveznica ove tradicionalne manifestacije proslave olimpizma je bijela majica “zastava  prijateljstva“. Naime, bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova danas je opće prihvaćen olimpijski simbol univerzalnog fair playa, prijateljstva i mira.

LOGO PROJEKTA PIPI DUGA ČARAPA NASTAVLJA PUTOVANJE

Autor: Ines Damjanović, 2. 12. 2019. 15:26

Osmislili smo logo projekta na kojem radimo već drugu godinu.

MAKETA MJESTA

Autor: Ines Damjanović, 2. 12. 2019. 15:11

Maketa je model nekog objekta, obično smanjene veličine u odnosu na pravi objekt. Pojam maketa se uglavnom koristi za modele aviona, brodova i zgrada. Mi smo u skupinama radili maketu primorskog mjesta ili mjesta u unutrašnjosti. U maketama primorskog mjesta zgrade/kuće su uglavnom smještene u polukrug u odnosu prema moru i rivi, dok su zgrade/kuće u unutrašnjosti smještene oko trga.

KOMPLEMENTARNI KONTRAST, TOČKA I CRTA - LIST

Autor: Ines Damjanović, 2. 12. 2019. 14:45

JESENSKA PJESMA

Tiho, tiho pada list za listom žut,

pokrio je staze, ceste šumski put.

Vjetar grane ljulja nježno ko u snu,

blagi mir je šumu obuzeo svu.

Read more: http://www.pjesmicezadjecu.com/jesenske-pjesmice/jesenska-pjesma.html#ixzz66xPQ4fYM