UPIS DJECE U PRVI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE ZA ŠKOLSKU GODINU 2015./2016.

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 2. 2. 2015.

Prijava školskih obveznika vršit će se elektronskim putem na obrascu

PRIJAVA za predupis

u vremenu od 16. do 27. veljače 2015.

Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole objavljenim na web stranici Ureda državne uprave SDŽ i web stranicama osnovnih škola u SDŽ .
Djeca s prebivalištem u Splitskoj i Škripu pripadaju upisnom području OŠ Vladimir Nazor, Postira, Mirca pripadaju OŠ Supetar, Gornji Humac i Dračevica pripadaju PŠ Nerežišća odn. OŠ Supetar.

UPIS DJECE U PRVI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
ZA ŠKOLSKU GODINU 2015./2016.

provest će se prema Planu upisa Ureda državne uprave u SDŽ, Služba za društvene djelatnosti, Odjel za prosvjetu, kulturu, informiranje, sport i tehničku kulturu, sukladno odredbama članka 16. i 17. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN broj 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 94/13 i 152/14) te članka 5. Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava (NN broj 67/14) u suradnji sa osnivačima osnovnih škola (Grad Split, Grad Makarska, Splitsko-dalmatinska županija) i osnovnim školama u SDŽ (Popis osnovnih škola u SDŽ s upisnim područjima).

Prijava školskih obveznika vršit će se elektronskim putem na obrascu

Školski obveznici su:

- djeca rođena od 1. travnja 2008. do 31. ožujka 2009.,

- djeca rođena od 1. travnja 2009. godine do 31. prosinca 2009. za koju roditelji, odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole,

- djeca kojima je za šk.god. 2014./15. rješenjem Ureda, odgođen upis u prvi razred osnovne škole,

- djeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole

Učenik se prijavljuje za upis u školu prema prebivalištu odnosno upisnom području škole (matična škola), gdje se obavlja provjera spremnosti djeteta za upis (testiranje i liječnički pregled) sukladno dogovoru sa roditeljem.
Djeca koja pohađaju DV u Supetru, a pripadaju upisnom području u Postirima, u dogovoru nas stručnih suradnika će biti testirani u vrtiću u Supetru.

Ako se dijete želi iz opravdanog razloga upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području (cjelodnevni boravak ili neki drugi razlog) u postupku prijave, prijavljuje obadvije škole s naznakom željene škole i razloga.

O provjeri spremnosti odn. terminima  testiranja defektologa, psihologa i pedagoga  će roditelji biti pravovremeno do 15. ožujka obavješteni putem oglasne ploče u vrtiću i web stranice naše škole.

Roditelji koji iz drugog upisnog područja žele upisati svoje dijete u našu školu, a djeca ne pohađaju vrtić u Supetru, nerežišćima ili Sutivanu trebaju  se javiti u našu školu zbog svih potrebnih informacija o upisu i potrebnoj dokumentaciji od 16.do 20. Ožujka.

Potrebna dokumentacija: OIB, preslik domovnice i rodnog lista (vrijede bez obzira na datum izdavanja), a škola ih može uz suglasnost roditelja pribaviti i elektronskim putem roditelji će donijeti kod dijela testiranja koje obavlja pedagoginja.

Za prijevremeni upis roditelj odnosno staratelj osim prijave on line podnosi i zahtjev Uredu državne uprave na  obrascu 6 koji  će ispuniti u Uredu državne uprave – ispostava Supetar kod gospodina Poklepovića.  Mišljenje stručnog tima predškolske ustanove dostavlja osnovnoj školi.

Za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred (djeca sa težim oštećenjem zdravlja), roditelj odnosno staratelj podnosi zahtjev Uredu državne uprave na  obrascu 6  koji  će ispuniti u Uredu državne uprave – ispostava Supetar kod gospodina Poklepovića. Uz zahtjev prilaže i medicinsku dokumentaciju te nalaz jedinstvenog tijela vještačenja.

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u prvi razred osnovne škole provodi se u osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema upisnom području u razdoblju od 31. ožujka do 15. lipnja 2015. Ako se dijete upisuje u osnovnu školu kojoj ne pripada prema upisnom području, osnovna škola koju će dijete pohađati pisanim putem će zatražiti od osnovne škole kojoj dijete pripada prema upisnom području mišljenje o psihofizičkoj spremnosti djeteta za upis u prvi razred osnovne škole. Testiranja se planiraju kroz travanj i svibanj.

Za sve nejasnoće i dileme možete se obratiti pedagoginji OŠ Supetar Andrei Kaštelan svakog dana od 8 00 do 14 oo sati na telefon 630-650 ili osobno u uredu pedagoginje ili u Ured državne uprave – Ispostava Supetar gospodinu Ivanu Poklepoviću na 564-069.

Srdačno,

Andrea Kaštelan, pedagog