3. KOLO LIGE ROBOTIČARA

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 25. 3. 2015.

Prošlog vikenda u Supetru je održano 3.kolo lige robotičara HRS-a, završnog natjecanja u robotici za učenike osnovnih i srednjih škola koje se održavalo u Svpetrvs hotelima pod pokroviteljstvom Grada Supetra i TZG Supetra.

Partneri u realizaciji ovog događaja bili su OŠ Supetar, SŠ Supetar i SŠ Bol koji su svojim doprinosom omogućili pravu domaćinsku atmosferu.

Nastup naših mladih folkloraša

U subotu se odvijalo natjecanje na kojem je sudjelovalo 59 ekipa iz cijele Hrvatske sa ukupno 139 učenika u pratnji 41 mentora. Natjecali su se u 6 kategorija: spašavanja žrtve (3), ples robota (2) i nogomet (1).
Sudjelovali su i brački robotičari iz KMT Sv.Petar, mentorica Danica Plastić, OŠ Supetar, Boduli i Plavi Jadran, mentorica Lucija Špacal, SŠ Bol.

Umjesto klasičnih pehara za pobjednike smo pripremili nagrade od bračkog kamena koje su izradile vrijedne ruke klesara. Nije se moglo kriti oduševljenje njima pa je svima to bio i dodatni motiv za pobjedu.

Boljani su osvojili 2.mjesto u robotičkom plesu i skupili najviše lajkova za svoja dva robota.

Ovo natjecanje je dobilo i dimenziju međunarodnog jer je sudjelovala i jedna ekipa iz Slovenije a iz bratskog grada Tokaja su nam došli  u goste mali robotičari kako bi se upoznali s pravilima naše lige s željom prijave dogodine.

Tijekom subote ujutro se odvijao i stručni skup iz fizike, informatike i tehničkog odgoja pod nazivom: Robotika u nastavi - područja primjene u STEMu na kojem je bilo 56 nastavnika iz SDŽ i šire.

U nedjelju prije polaska svojim kućama sudionici su obišli Zavičajni muzej otoka Brača u Škripu, Klesarsku školu u Pučišćima i Nerežišća.

Sretni i zadovoljni napustili su naš otok neki s nagradama, svi sa suvenirima, a kako legenda kaže "Tko ponese kamen s Brača taj se njemu uvijek vraća!"
Na kraju bi se zahvalili Gradu, TZ, partnerima i sponzorima koji su prepoznali važnost ovog događanja za cijeli otok.

Prilog i fotografije: Slavica Pavišić, prof.