OBAVIJEST RODITELJIMA I UČENICIMA KOJI SU ZAVRŠILI 8. RAZRED

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 2. 7. 2015.

Učenici i roditelji moraju doći u školu 10.7.2015. u 10 00 sati potpisati prijavnicu s konačnom listom prioriteta iz sustava koju ispisuje njihov razrednik čime potvrđuju listu prioriteta odnosno odabir učenika. Takva prijavnica čuva se u školi, a krajnji rok za potpisivanje prijavnica je 10.7.

Svi ostali kandidati prijavnice iz sustava NISpuSŠ ispisuju sami.

Kandidati izvan obrazovnoga sustava Republike Hrvatske prijavnicu, koju su potpisali zajedno s roditeljem/skrbnikom, šalju isključivo u digitalnom formatu, skeniranu, elektroničkom poštom Središnjem prijavnom uredu Agencije za znanost i visoko obrazovanje, koji ih je registrirao u sustavu.

Potpisivanje prijavnice s listom prioriteta ne jamči da će se kandidat i upisati na onaj izbor na kojemu je stekao pravo upisa u trenutku zaključavanja odabira odnosno ispisivanja prijavnice, već predstavlja njegovu konačnu odluku o poretku prijavljenih programa obrazovanja.

Na određeni datum, naveden u poglavlju Kalendar ( upisi. hr), s ljestvica poretka pojedinih programa obrazovanja, obrisat će se kandidati koji do toga datuma nisu zadovoljili potrebne preduvjete za njihov upis.

Trenutkom objave konačnih ljestvica poretka kandidati stječu pravo upisa u program obrazovanja najvišega prioriteta u kojemu se nalaze u sklopu upisne kvote. Konačne ljestvice poretka više se ne mijenjaju. Učenik svoj upis potvrđuje vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na upisnici dostupnoj na mrežnoj stranici NISpuSŠ-a (www.upisi.hr), koju je dužan dostaviti u srednju školu do roka navedenoga u Kalendaru ( 13.- 17.7).

Nakon što učenik potvrdi svoj upis vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na upisnici i dostavi je srednjoj školi, zajedno s ostalom potrebnom dokumentacijom, kandidat je upisan u I. razred srednje škole u školskoj godini 2015./2016.

Ako učenik zbog opravdanih razloga nije u mogućnosti u propisanim rokovima dostaviti potpisanu upisnicu za upis u I. razred, dužan ju je dostaviti njegov roditelj/skrbnik. Dodatno, kandidati koji su ostvarili pravo na upis u programe obrazovanja za koje je potrebna potvrda liječnika školske medicine, liječnička svjedodžba medicine rada i/ili ugovor o naukovanju, dužni su do roka objavljenoga u Kalendaru u srednju školu donijeti ove dokumente. Kandidati koji u srednju školu ne dostave upisnicu te, ako je to potrebno, potvrdu liječnika školske medicine, svjedodžbu medicine rada i/ili ugovor o naukovanju, gube pravo na upis i upućuju se na sljedeći upisni rok.

Učenici kojima je potrebna potvrda školske medicine kao uvjet upisa u određene programe obrazovanja izdavat će se u ambulanti školske medicine Supetar po sljedećem rasporedu:

13.7. 2015. , ponedjeljak od 9,00 – 11,00
14.7. 2015., utorak od 9,00 – 11,00