Nagrađeni radovi "Sigurniji internet 2012."

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 3. 4. 2012.

Učenici naše škole sudjelovali su u akciji "Sigurniji internet za djecu i mlade" izradom multimedijskih radova kojima svoje vršnjake upozoravaju na moguće opasnosti na internetu i daju im savjete kako ih izbjeći. Pri izradi tih sadržaja učenici su izvrsno primijenili sve što su naučili i na vrlo kreativan način stvorili nove obrazovne sadržaje.

Posebno ističemo 75 najboljih radova te 219 istaknutih radova čiju su autori na najbolji način oblikovali savjete za vršnjake, primjerima pokazali kako se snaći u neugodnim i opasnim situacijama na internetu te pokazali izvrsno snalaženje pri korištenju računala.

Na natječaj su pristigla 564 rada na kojim je radilo 1032 učenika, od kojih najmlađi ima 8, a najstariji 18 godina. Kroz rad ih je vodilo 57 učitelja i nastavnika iz 48 osnovnih i 9 srednjih škola.

Svi radovi zaslužili su objavljivanje na Izložbi i svim sudionicima stižu diplome i pokloni, a mi im čestitamo na uspješnom sudjelovanju u akciji.

Najbolji radovi - prezentacije:

Marija Grazija Kusanović, 8.b

Najbolji radovi -Stripovi u Wordu:

Učenici 6. razreda: Juraj Poklepović, Sandro Karić, Ante Dragičević, Ante Eterović, Petar Galović,Valentina Kusanović

Istaknuti radovi- prezentacije:

Karmen Gospodnetić, 8.b

Lena Vladislavić i Antonela Relota, 8.b

Josip Brtičević Damjanović, 8.b i Ian Novkovic, 8.a

Marin Ðujić, 8.b

Dorotea Špinjača, 8.b

Pogledajte više na stranici www.ucitelji.hr

Što smo radili...

Povodom Dana sigurnijeg interneta glavni cilj bio je ukazati učenicima na važnost odgovornog ponašanja na internetu kao i na opasnosti na koje mogu naići. Naša škola ima 261 učenika i svi su se uključili u obilježavanju toga događaja.

clip_image002Učenicima razredne nastave bila je prikazana priča „Beskonačna šuma“, a u informatičkoj učionici imali su priliku igrati igru Radoznalci u akciji “Sigurniji internet za djecu i mlade”.

Svi učenici predmetne nastave na satu informatike igrali su istu igru u kojoj su provjerili svoje znanje o zaštiti podataka na internetu. Razgovarali smo o njihovim iskustvima i ponašanju na internetu, a upoznati su i s time na koje se načine nositi s problemima.

Na satu informatike učenicima osmih razreda održano je predavanje o sigurnosti na internetu. Oni su kao najstariji dobili zadatak da na tu temu naprave svoje prezentacije. Učenici s najboljim prezentacijama su učenicima 5., 6. i 7. razreda održali predavanje na satu razrednika. Mlađi učenici bili su oduševljeni takvim gostovanjem na satu i obrazovanjem o njima omiljenoj temi – internetu.

Učenici šestog razreda napravili su plakat i pokazali svoje znanje o sigurnosti na internetu.

Roditelji su pozvani na zajednički rad i učenje o sigurnom ponašanju sa svojom djecom, a korisne savjete mogli su pronaći u priručniku za roditelje na našoj mrežnoj stranici.

Cijelom ovom akcijom podignuli smo svijest o prednostima i nedostacima interneta te smo objasnili kako biti odgovoran sudionik na internetu.