IZRAŽAVANJE OSJEĆAJA

Autor: Ines Damjanović, 10. 11. 2014.

Prepoznavanje i izražavanje osjećaja je uvjet za empatiju, suosjećanje. Kroz radionicu su učenici naučili kako prepoznati osjećaje i kako ih izraziti na primjeren način. Koristili su se JA rečenicama da iskažu što im smeta, te naučili kako tonom glasa mogu utjecati na smirivanje konfliktne situacije. Bilo je veselo, posebno dok se igrala igra Krećimo se i na kraju kada se pogađao osjećaj prema mimici lica i govoru tijela.

PODSJETNIK ZA UČENIKE

< Nemoj, bez razloga izostajati s nastave. Svako tvoje izostajanje mora, argumentirano, opravdati roditelj (najbolje potvrdom liječnika).

< Za vrijeme boravka u školi dužan si se pridržavati pravila o kućnom redu (upoznati ste s njima na satu razrednika!).

< Ukoliko opravdano kasniš na nastavu, mirno uđi u učionicu, ispričaj se učitelju, sjedni na svoje mjesto i pažljivo sudjeluj u daljnjem tijeku sata.

< Za vrijeme nastave ne traži od učitelja izlazak iz učionice (WC i sl.). Za to su predviđeni odmori između satova.

< Na svakom satu slušaj pažljivo i kada učitelj tumači novo gradivo i kada ispituje jer tako možeš puno naučiti. Svojim pričanjem nemoj ometati učitelja i ostale učenike u radu.

< Ako imaš nešto pitati ili izreći primjedbu traži dozvolu od učitelja dizanjem ruke. Nemoj upadati u riječ učitelju ni drugim učenicima dok nešto govore.

< Nemoj ustajati i šetati razredom za vrijeme sata jer time narušavaš red i rad.

< Za vrijeme sata nije dopušteno jesti niti žvakati žvake. Za to je predviđen veliki odmor. Ako nisi završio jesti marendu, spremi je i nastavi po završetku sata.

< Mobitel si dužan isključiti za vrijeme trajanja nastave.

< Škola je kulturna i javna ustanova u kojoj si se dužan pristojno ponašati i primjereno odijevati.

< Pripazi na svoje ponašanje i ponašanje drugih učenika za vrijeme odmora i nakon nastave kako bi spriječili svako nasilje u našoj školi.

< Sam upravljaš svojim ponašanjem.