« Studeni 2018 »

JESENSKI RAZGOVOR
Autor: Ines Damjanović, 3. 10. 2018.

Jesen je pokucala na naša vrata i obukla kaput smeđe, crvene i zlatne  boje. Prošle je dane pokupovala sve kišobrane, a danas je svratila do robne kuće i kupila čizme, a izula papuče. U zlatarnici je zlato platila i lišće pozlatila.

Kratak igrokaz Josipa Balaška izveli su učenici uz improviziranu pozornicu i vlastite štapne lutke.

JESENSKI RAZGOVOR

Kutak za učenike

PODSJETNIK ZA UČENIKE

< Nemoj, bez razloga izostajati s nastave. Svako tvoje izostajanje mora, argumentirano, opravdati roditelj (najbolje potvrdom liječnika).

< Za vrijeme boravka u školi dužan si se pridržavati pravila o kućnom redu (upoznati ste s njima na satu razrednika!).

< Ukoliko opravdano kasniš na nastavu, mirno uđi u učionicu, ispričaj se učitelju, sjedni na svoje mjesto i pažljivo sudjeluj u daljnjem tijeku sata.

< Za vrijeme nastave ne traži od učitelja izlazak iz učionice (WC i sl.). Za to su predviđeni odmori između satova.

< Na svakom satu slušaj pažljivo i kada učitelj tumači novo gradivo i kada ispituje jer tako možeš puno naučiti. Svojim pričanjem nemoj ometati učitelja i ostale učenike u radu.

< Ako imaš nešto pitati ili izreći primjedbu traži dozvolu od učitelja dizanjem ruke. Nemoj upadati u riječ učitelju ni drugim učenicima dok nešto govore.

< Nemoj ustajati i šetati razredom za vrijeme sata jer time narušavaš red i rad.

< Za vrijeme sata nije dopušteno jesti niti žvakati žvake. Za to je predviđen veliki odmor. Ako nisi završio jesti marendu, spremi je i nastavi po završetku sata.

< Mobitel si dužan isključiti za vrijeme trajanja nastave.

< Škola je kulturna i javna ustanova u kojoj si se dužan pristojno ponašati i primjereno odijevati.

< Pripazi na svoje ponašanje i ponašanje drugih učenika za vrijeme odmora i nakon nastave kako bi spriječili svako nasilje u našoj školi.

< Sam upravljaš svojim ponašanjem.