KUTIĆ  RAZREDNE NASTAVE

Nacionalni kviz za poticanje čitanja

Autor: Alda Šlender, 17. 10. 2013.

Nacionalni kviz za poticanje čitanja nosi naziv „Pročitaj tri dnevnika i pobijedi“Nacionalni kviz za poticanje čitanja je natjecanje za mlade čitatelje. Provodi se u okviru Mjeseca hrvatske knjige.

SANJA  POLAK: Pobuna Pauline P.
DAMIR MAĐARIĆ: Kako smo od bankrota spasili mamu i tatu
JEFF KINNEY: Gregov dnevnik : Rodrick rastura

Naša  školska knjižničarka Vedrana Volf  motivirala je učenike  na čitanje predloženih  knjiga i  naravno sudjelovanje u kvizu.

UPUTE ZA RJEŠAVANJE
Nacionalni kviz za poticanje čitanja organizira se u Mjesecu hrvatske knjige a rješavaju ga djeca u narodnim i školskim knjižnicama diljem Hrvatske i djeca iz dijaspore.
PROČITAJ KNJIGE  I ODGOVARAJ NA PITANJA tako da izabereš jedan od ponuđenih odgovora. Ako se traži više od jednog odgovora to je posebno naznačeno.
Kviz možeš po volji rješavati sve dok ga ne zaključiš i odlučiš poslati. Dobro se pripremi i ispunjavaj pažljivo jer kviz možeš poslati samo jedanput.
Kviz možeš poslati s bilo kojeg računala, no obavezno navedi ime narodne ili školske knjižnice kako bi mogao/mogla sudjelovati u izvlačenju. Upitnici u kojima nije navedeno ime  knjižnice neće biti uključeni u proces izvlačenja pobjednika. Obrati se za pomoć svom knjižničaru.
Upitnici se šalju najkasnije do 25.10.2013.

IZBOR I OBJAVA POBJEDNIKA
Svi točno popunjeni upitnici  s navednim nazivom narodne ili školske knjižnice bit će uključeni u izvlačenje koje će biti organizirano krajem listopada 2013. u Hrvatskom centru za dječju knjigu, tijekom Mjeseca hrvatske knjige. Iz svake narodne i školske knjižnice izvlači se jedan pobjednik. Obavijesti o pobjednicima bit će objavljene  početkom studenoga na web adresi: http://www.kgz.hr/?id=1621
Obavijesti o pobjednicima bit će moguće dobiti i na telefonskom broju Odjela za djecu i mladež: 01 4694-370.

Način provođenja kviza
Nacionalni kviz za poticanje čitanja  provodi se on-line u narodnim i školskim knjižnicama diljem Hrvatske a putem knjižnica, škola i kulturnih društava i u dijaspori.
Početkom školske godine knjižnice i škole na svoje e -mail adrese dobivaju informacije o provođenju kviza kao i linkove na on line upitnik i on line plakat kviza.

Kviz                                                                                                 Plakat kviza
Nacionalni mkviz za poticanje čitanja: Pročitaj tri dnevnika i pobijedi
Kviz-zadnji
                                                                            Izvor: