Platonova tijela

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 29. 6. 2021. 09:15

Učenici 8. razreda izradili su na dodatnoj nastavi Platonova tijela od papira i prezentacije.

Etwinning projekt

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 24. 6. 2021. 11:28

Majčin Dan

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 9. 5. 2021. 17:02

Majčin dan je blagdan u čast majki i majčinstva  koji se u većini zemalja, pa i Hrvatskoj, obilježava svake godine druge nedjelje u svibnju. Toga dana se majke i bake uglavnom darivaju cvijećem, čestitkama i malim poklonima koje su izradila njihova djeca i unuci. Učenici 6. i 7. razreda izradili su čestitke u čast svim majkama.

Radovi učenika na satu Hrvatskog jezika Vijest ima dokument u privitku

Autor: Sandra Dasenčić Eterović, 25. 2. 2021. 10:51

Na satu Hrvatskog jezika interpretirali smo dva teksta; Andre Agassi / Razgovor s neznancem i tekst Nikole Tesle / Dva doživljaja. Definirali smo objektivno i subjektivno pripovijedanje. Nakon interpretacije navedenih tekstova razgovarali smo o razgovoru. Korak po korak otkrivali smo vrste razgovora i svrhe govorenja. Otkrili smo da postoje verbalni i neverbalni znakovi sporazumijevanja te koja su pravila uljudna razgovaranja.

Po završetku sata učenici su dobili zadatak osmisliti intervju s Andreom Agassijem i Nikolom Teslom. Trebali su nakratko postati novinari i napisati 5 pitanja koja bi im postavili, ali i odgovore koje bi im oni mogli dati. Nakon što su svi obavili zadatak, odglumili su svoj intervju pred razredom. U privitku se nalazi rad učenice 6.a razreda Lare Eterović.

Dan kravate

Autor: Tanja Martinić, 20. 10. 2020. 11:43

Autor: Ivana Martinović, 16. 6. 2020. 18:45

Učenici 8. razreda su izradili mementa na temu Geometrijska tijelanjima su prikazali sva

geometrijska tijela koja su do sada učili sa mrežama i formulama za računanje oplošja i obujma.

Učenica 8.a razreda samostalno je izradila modele svih Platonovih tijela te ih prikazala kroz

PowerPoint prezentaciju. Kliknite na sliku i pogledajte!

Snalaženje u prometu

Autor: Ivana Martinović, 20. 5. 2020. 12:16

Učenici 3. razreda PŠ Sutivan su kroz plakate, stripove i video zapise pokazali svoje znanje o prometu. Pogledajte njihove uratke i uživajte. Možda i naučite nešto novo.

Pozivnice za rođendan

Autor: Ivana Martinović, 19. 5. 2020. 10:35

Učenici 6. razreda izradili su digitalne pozivnice za rođendan u alatu Canva. Pozivnice su pisane talijanskim jezikom.

Hrvatske narodne bajke - strip

Autor: Ivana Martinović, 18. 5. 2020. 11:27

Učenici 3.a razreda su pokazali svoju kreativnost izradom stripova nakon čitanja lektire Hrvatske narodne bajke.

Digitalne razglednice

Autor: Ivana Martinović, 12. 5. 2020. 12:24

Učenici 3.a razreda su fotografirali prirodu u proljeće i izradili prekrasne digitalne razglednice. Pogledajte!

Majčin dan

Autor: Ivana Martinović, 11. 5. 2020. 11:44

Majčin dan je blagdan u čast majki i majčinstva koji se u većini zemalja, pa i Hrvatskoj, obilježava svake godine druge nedjelje u svibnju. Toga dana se majke i bake uglavnom darivaju cvijećem, čestitkama i malim poklonima koje su izradila njihova djeca i unuci.

Učenici prvih razreda su izradili čestitke na računalu i opisali zašto je njihova mama superjunak, a učenici 3.b razreda su naslikali vesele neobične cvjetove za svoje mame. Kliknite na sliku i pogledajte video!

Učenici 3.b razreda su izradili odlične stripove povodom Majčinog dana. Stripove možete pogledati u prezentaciji ispod ovog teksta.

Vrijedne ruke naših učenika

Autor: Ivana Martinović, 6. 5. 2020. 11:56

Dan planeta Zemlje

Autor: Ivana Martinović, 22. 4. 2020. 11:26

Međunarodni Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja u gotovo svim zemljama svijeta. Sve je počelo prije pedesetak godina u Sjedinjenim Američkim Državama, kad su organizirane masovne demonstracije za zaštitu okoliša. U našoj domovini dan posvećen Zemlji organizirano se obilježava od 1990. godine.

To je dan kada bi se svatko od nas trebao zamisliti i zapitati:

• Što ja mogu učiniti za spas Zemlje?
  • Kako mogu pridonijeti tome da naš planet, naš jedini dom koji imamo, spasimo od onečišćenja i uništenja te ga očuvamo za sebe, svoju djecu i one koji dolaze poslije nas?

Naši vrijedni učenici izradili su plakate kojima šalju poruke što Zemlju uveseljava, a što rastužuje i na koji način možemo sačuvati njezin život. Pogledajte!

PROLJEĆE

Autor: Ivana Martinović, 20. 4. 2020. 09:07

Prošlo je već mjesec dana nastave na daljinu i mnogi se pitaju kako su i što rade naši učenici. Sa sigurnošću možemo reći i potvrditi da im veoma nedostaju prijatelji, učitelji i škola, ali što je najvažnije od svega oni su vrijedni i marljivi kao što su bili i do sada. Svaki dan redovito komuniciraju sa svojim učiteljima i šalju im svoje uratke. Jedan mali dio učeničkih uradaka prikazali smo u prezentaciji. Prolistajte i uživajte!

Likovni radovi učenika

Proljeće